فروشگاه ماکلیک کنخبری نو بیا تو

کد نمایش پیغام

ژل افزایش دهنده قد
 
....**...


سلام
به وب مهندسی پزشکی خوش آمدید
امیدواریم که بتونیم نظر شما رو با مطالبی که میزاریم جلب کنیم.
جهت همکاری میتوانید با ما تماس بگیرید.یا حق


مدیر سایت : امیر کمالی
تبادل لینک هوشمند
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مهندسی پزشکی
غریبی بی شعاریست
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

مهندسی پزشکی


سلام بر همه (انگلیسیش میشه hello every body) .البته عامیانه ترش میشه hello gays  یعنی همون سلام بچهای خودمون.حال میکنید واستون کلاس زبان مجانی گذاشتم . راستی داره عید میشه و عیدی هاتونو اماده کنید که من از همه عیدیم رو میگیرم حتی به زور.
این دفعه چیز خاصی نیاوردم، شرمنده ،فقط خواستم واسه عیدی یاداوری کنم.
با اجازه ............ خدانگهدار

مهندسی پزشکی
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 13 اسفند 1390 :: نویسنده : امیر کمالی

مهندسی پزشکی مهندسی پزشکی مهندسی پزشکی مهندسی پزشکی


سل کانتر -شمارنده سلولیاز این دستگاه برای اندازه‌گیری پارامترهای خونی به صورت کمی استفاده می‌کنند. وظیفه اصلی این دستگاه ها تهیه گزارش سریع و دقیق به روشی ساده از پارامترهای اصلی خون است، به نحوی که نمونه های غیر طبیعی از نمونه های طبیعی تفکیک شده  و جهت انجام بررسی های بیشتر آن ها از روش های متداول دیگر کمک گرفته می شود .
ســـــــل کـــــــانـــتــــــر از دو واژه (‌ســـلــــــول)cell و (‌شمارش)count تشکیل شده است . استفاده از ایـن دستگـاه هـا امـروزه پیشـرفـت خوبی داشته اســـت. روش دسـتـــی هـــم در کـنـــار ایــن روش خودکار برای کالیبراسیون استفاده می شود.  هر چـنــد کــه ایــن دسـتـگــاه هــا یـکــی از مـلــزومـات آزمایشگاه های امروزه هستند و با دقت بالا کار می کنند اما باز هم ممکن است جواب به دست آمــده از نـتــایــج واقـعــی دور بــاشـد. در کـذشـتـه ســل‌‌کــانـتــر هــا بـر اسـاس انـدازه ، سلـول هـا را شـمـارش مـی‌کـردنـد امـا امـروزه از روش هـای جـدیـدی مـانند اسکاتر استفاده می شود. انواع مختلفی از این نوع دستگاه ها وجود دارد که از روش هـــای مـخـتـلـفـــی بـــرای انـــدازه گـیـــری و شمارش سلول ها استفاده می شود اما تقریبا تمام آن هـا از یـکـی از چـهار روش امپدانس (روش امپدانس الکتریکی-تغییر در هدایت الکتریکی) ، اپـتـیـکـال (الـکـتـرواپـتـیـکـال) ، و تـلـفـیقی استفاده مـی‌کـنـنـد.روش امـپـدانـس بـه عـلـت سـهولت و مزایایی نسبتا خوبی که دارد بیشتر استفاده می شود.  سل‌کانتر های اپتیکال توسط نور و قوانین حاکم بر آن شاخص های هماتولوژی را گزارش مـی‌کـنـد. در ادامه چند روش مورد استفاده در سل‌کانتر ها مورد بررسی قرار می گیرد:

مهندسی پزشکی مهندسی پزشکی مهندسی پزشکی مهندسی پزشکی
ادامه مطلب


نوع مطلب : تجهیزات آزمایشگاهی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 13 اسفند 1390 :: نویسنده : امیر کمالی
استنت ها وسیله هایی محكم هستند كه برای كار به عنوان یك چارچوب موقت یا دائم به منظور ثابت نگه داشتن یا افزایش قطر دیواره داخلی یك رگ كاربرد دارد. این تكنیك شامل جایگذاری یك وسیله فلزی مشبك در محل باریك شده درون سرخرگ است كه استنت را بر روی بالن انتهای كاتتر قرار می دهند و سپس به محل مسدود شدن درون سرخرگ هدایت می كنند.

http://img.tebyan.net/big/1387/12/30113235431542389186332091602221219820192.jpg

سالانه عده زیادی از مردم در جهان دچار حمله قلبی می شوند. از آنجا كه بیشتر حملات قلبی ناشی از بیماران سرخرگ كرونری(CAD) است ،آگاهی از چگونگی روند این بیماری، راه های جلوگیری از آن و روش‌های درمانی ممكن بسیار ضروری است .کرونا به طورعام به معنی تاج است و دو سرخرگ تغذیه کننده قلب را سرخرگ های کرونری می نامند، زیرا قلب را مانند یک تاج در بر می گیرند.CAD معمولا از تشکیل پلاک های چربی در سرخرگ‌ها ناشی می‌شود که اگر این انسداد کامل شود، بیمار دچار حمله قلبی می شود.
(اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب)  
                     غریبهادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات مربوط به مهندسی پزشکی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 12 اسفند 1390 :: نویسنده : امیر کمالی
یه کلیپ دیدم که خیلی جالب بود و باعث شد اشک شوق تو چشام جمع بشه
فکر میکنین وقتی یه بچه به دنیا بیاد چه حسی داره؟فکر میکنه وارد یه دنیای شگفت انگیز شده . دنیایی که داخلش رنگ وجود داره!انسان وجود داره! رفاقت وجود داره!بو و مزه وجود داره و ... حالا فرض کنید که همن بچه هیچ چیز رو نشنوه.فقط دهنایی رو ببینه که باز و بسته میشن ... . حالا اگه بتونه بعد مدتی یه چیز شگفت انگیز دیگه رو کشف کنه چی؟(به رشتتون و ابزار هایی که میسازید فکر کنید و درد و رنج مردم رو
به کمک خدا از بین برید )
کلیپ رو ببینین فوق العادست (کلیپ در ادامه مطلب حتما ببینید نیازی به دانلود نداره و برای توقف موزیک میتوانید دکمه استاپ رو در پایین صفحه بزنید)
نظر یادتون نره    غریبه

                  مهندسی پزشکی


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جالبه نه ؟ میدونستین مبایل استرس اور و سرطان زا نیست؟دقیقا عکس چیزی که تو ذهنتونه
به دنبال بحث هایی که در مورد تاثیرات موبایل بر سلامتی شده ، دانشمندان دانشگاه Washington دریافتند که اشعه های التکرومگنتیک که از طریق این موبایل ها ساطع می شود پاسخ های استرسی را در سلولهای کشت داده شده ی موش و انسان سبب نمی شود .

پاسخ های استرسی مکانیسم های حفاظت کننده ای هستند که با وارد شدن گرما ، فلزات سنگین و التهاب به سلول فعال می شوند .بالا رفتن سطح پاسخ های استرسی در سلول باعث تغییراتی همراه بدخیمی است .
دانشمندان آزمایشات بسیار حساس و دقیقی را بر سلولهایی که در معرض اشعه ای شبیه به آنچه از طریق موبایل ساطع می شود ( البته 5 تا 10 بار بیشتر ) قرار دارد ، تهیه دیدند.

(برای اطلاعات بیشتر وارد ادامه مطلب بشید)


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 12 اسفند 1390 :: نویسنده : امیر کمالی
سلام بر همه
از مطالب تکراری متنفرم وایه همینه هر مطلبی که مینویسم با قبلی متفاوته ( البته تا جایی که میتونمااا)
بگذریم .اهل فیلم که هستین درسته ؟ البته این فیلم یکم فرق میکنه ..
یه یکی از بهترین متد اموزش ، اموزش تصویریه و منم سعی میکنم از این روش برای بالا بردن سطح علمیمون استفاده کنم. این فیلمی که در ادامه مطلب میتونید دانلودش کنید فیلم تعویض مفصل زانوست

تعویض مفصل زانو به عنوان یکی از راه حل های نهایی در بیماری های زانو با تخریب مفصل پیشنهاد می شه..که در صورت عمل نکردن علایمی نظیر درد و محدودیت حرکتی بیمار رو به همراه داره

طراحی بخش های مختلف مفصل جدید به کار رفته از نظر جنس مواد و هم چنین نیرو های وارده از نظر محدوده حرکتی زانو بعد از عمل به عهده مهندسین پزشکی می باشد


فیلم های زیر(ادامه مطلب) در همین رابطه هستند که فیلم اول نمایش شماتیکی چگونگی نعویض مفصل و فیلم دوم عمل جراجی مربوط به اون رو در یک بیمار نشون میده

ادامه مطلب


نوع مطلب : فیلم و کلیپ های اموزشی رشته مهندسی پزشکی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 12 اسفند 1390 :: نویسنده : امیر کمالی
سلام امروز (البته الان شبه که من دارم این مطلبو مینویسم) چند مقاله مفید و پر بار واستون پیدا کردم که از انجمن های مهندسی پزشکی که باهاشون در ارتباطم گرفتم . چون میدونم همه علاقه دارن به این مقاله ها و دنبالشون میگردن(میدونم تو دلت چی میگی)من جمع اوریشون کردم که کارتونو راحت کمک.چه میشه کرد از روی ارادتیه که به شما دارم دیگه

استفاده از روش تصویر برداری برای توسعه ی مدل های سه بعدی در شبیه سازی و تحلیل فعالیت های بدن

دانلود


مهندسی بافت استخراج استخوان

دانلود کنید


تشخیص هویت افراد بر اساس هندسه دست(این به رشتمون زیاد ربطی نداره ولی جالبه)

دانلود مقاله


هورمون ها و رفتار

دانلود کنید


پوکی استخوان - اطلس
دانلود کنید - Download

نوع مطلب : مقالات مربوط به مهندسی پزشکی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 10 اسفند 1390 :: نویسنده : امیر کمالی
امكان هدایت صندلی چرخدار با نوك زبان فراهم شد

محقق ایرانی «موسسه فناوری جورجیا» دست به ساخت یك دستگاه بی‌سیم و قابل پوشش زده كه به مبتلایان به جراحت‌های ستون فقرات كمك می‌كند بدون كمك دیگران به هدایت ویلچر برقی خود با زبان بپردازند.

به گزارش ایسنا، سیستم رانش با زبان (TDS) میثم قوانلو، دانشیار مهندسی برق و رایانه موسسه فناوری جورجیا كه شبیه به یك نگهدارنده دندانی دارای حسگر است با یك مغناطیس بر روی زبان كنترل شده و كاربران خود را به مرحله جدید از استقلال چه در ارتباط و در حمل‌ونقل هدایت می‌كند.

نسخه‌های پیشین این سیستم دارای یك هدست خارجی بودند كه به پیگیری حركات مغناطیس روی زبان می‌پرداختند و هرگونه تغییری در این هدست به معنی نیاز برای سنجش مجدد كل سیستم بود.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
 
   
   

کد گوگل پلاس

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic